خبرنگار چیست؟

From The Zilahy Wiki
Jump to navigation Jump to search


تعیین اهمیت هر خبر آسان نیست و قضاوت در مورد آن نمی تواند مطلق باشد. نیز میتواند در بهدستآوردن شغل مورد نظر، موثر باشد. برای مثال، کسی که قبلا وکیل بوده است، اکنون میتواند گزارشهایی درباره پروندههای حقوقی بنویسد. گریزمان در چند هفته اخیر به یکی از سوژههای اصلی رسانهای اسپانیایی و فرانسوی تبدیل شده بود و گمانهزنیهای بسیاری درباره آینده او انجام شد. اصفهانيان ادامه داد: قرار شد كارگروهي مباحث قرآني سليمان (ع) را پيگيري كند كه مسووليتش با بنده بود. حجتالاسلام سعيد اصفهانيان ـ مسوول تيم پژوهشي «ملك سليمان»به خبرنگار بخش سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، خبر داد: جايزه بهترين كارگرداني و بهترين فيلم جشنواره «بغداد» به فيلم «ملك سليمان» اختصاص يافت. رتبه اول به فیلم سینمایی «اخراجیهای 2» ساخته مسعود ده نمکی اختصاص دارد. TSMC از سالها پیش در زمینهی تولید تراشه حرف اول را میزد، اما فروش تراشههای سامسونگ بیشتر بود. به گزارش مانيتورينگ فارس به نقل از شبكه تلويزيوني العربيه، هيئت داوران جشنواره فيلمهاي سينمائي «كشورهاي همسايه» كه براي اولين بار با هدف احياي احساس همسايگي دوباره با كشورهاي همسايه عراق در بغداد برگزار شده، پس از اكران 15 فيلم از ايـــران، تركيه و عراق، تنديس «شير بابل» جايزه اول بهترين كارگرداني و بهترين فيلم را به فيلم «ملك سليمان» ساخته شهريار بحراني اهدا كرد.


به گزارش نبض بورس ، مهدی خطیبی با اعلام اینکه در آخرین قرعه کشی محصولات ایران خودرو و در برابر عرضه 68 هزار دستگاه بیش از 4 میلیون نفر ثبت نام کردند، گفت: بزودی تارا و پژو 207 از قرعه کشی خارج شده و در بورس کالا عرضه می شوند. آخرین اخبار مربوط به عرضه نسخه DVD و دیگر محصولات مرتبط با فیلم ملک سلیمان نبی(ع) به زودی از همین پایگاه به اطلاع کلیه علاقمندان خواهد ر بردستان خبر . وی افزود: واردات خودرو باید آزاد و فشار قیمت گذاری دستوری حذف شود تا شرایط رقابت و افزایش کیفیت محصولات فراهم شود. در صورت فراهم شدن شرایط، امکانات، تسهیلات و زیرساخت ها شهری، تولید انبوه امکان پذیر می شود. اين مقررات مبنايی برای معيارهای اخلاقی، حفظ حقوق افراد و حق همه برای دانستن فراهم می آورد. دراین درس توضيح داده میشود که خبر از کجا به دست می آید و چه باید کرد تا صحت خبر تضمین شود. باید در حوزههای خاصی دوره دیده باشید. به گزارش خبر فوری به نقل از بردستان خبر ، اسفندیار رحیم مشایی پیش از حضور در شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه با انتشار ویدئویی در فضای مجازی گفت: بسیار خوشحال هستیم که در دوره جدید برای ایران عزیز و انقلاب ارزشمندمان نقش آفرینی کنیم.
تجربه موسساتی که فرهنگ قديمی رسانه ها را (مبنی بر اينکه هرگز زير بار اشتباهشان نروند و تا زمانی که وکيل مجبورشان نکرده پوزش نخواهند) کنار گذاشته اند، نه تنها منفی نبوده بلکه مثبت بوده است. مردم بیشتر علاقه دارند که خبرهایی از انسان ها و یا محل هایی دریافت کنند که به خودشان نزدیک تر است. مهارتهای توسعهیافته تحقیقاتی به هر خبرنگاری کمک میکند که بداند از چه اطلاعاتی استفاده کند، آن اطلاعات را از کجا و به یک منبع خاص چگونه دسترسی پیدا کند. نوشتن شفاف و موجز به او کمک میکند که مخاطبان بیشتری با گسترههای مختلف تحصیلات، سواد و توانایی درک مطلب، از گزارشهای او بهره ببرند. به یاد داشته باشید که اشخاص مختلف از خبر انتظارات مختلفی دارند. این در شرایطی است که وزارت صمت برای امسال نیز وعده تولید یک میلیون و 600هزار دستگاهی را داده، اما خودروسازان از برنامه عقب هستند. آنطور که خبرگزاری کرهای NoCut News مینویسد، سامسونگ که در تولید تراشههای حافظه تخصص دارد در فصل سوم سال جاری میلادی درنتیجهی کاهش شدید فروش حافظه در بازار، با افت قابلتوجه درآمد مواجه شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم ، براساس اعلام سازمان اموال تملیکی حدود 58 دستگاه خودرو به دلیل مغایرتی که در اطلاعات خودروها وجود داشت از لیست مزایده خارج شدند.


سردبیران با این انتخاب دشوار روبه رو هستند که از بین جنگ در خارج از کشور، رسوايی در بیمارستانی در داخل کشور، تظاهرات هواداران حمایت از حیوانات یا تحولی جدید در جنجالی که دولت را از پای در می آورد، کدام را برگزينند. می توان گفت چنین خبری، خبری است که بالقوه بتواند زندگی ها را تغییر دهد و شرايط زندگی را بهتر یا بدتر کند (البته در اکثر موارد بد تر می کند). دیدار استقلال - فولاد چند صحنه مشکوک داوری داشت که برنامه فوتبال برتر 18 مهر 1401 شبکه سه سیما آن ها را بررسی کرد. چرا روزنامه ها حق دارند که دائم از ديگران بخواهند که در قبال اعمالشان مسئول باشند اما خود از پذيرش مسئوليت کارهايشان پرهيز دارند؟ روزنامه دکه پارس فوتبال ؛ خبر ورزشی ؛ لوکادیا و دیاباته از ایران می روند ؟ اعتماد ميان روزنامه و خوانندگانش تقويت شده،و دعاوی حقوقی کاهش يافته. در برنامه دیروز گزارش دادیم که زمین لرزه بم در سال ۱۳۸۱ رخ داده است. چند شنونده در تماس تلفنی با ما یادآوری کرده اند که سال صحیح زمین لرزه بم ۱۳۸۲ است. او در پاسخ به سوال «آيا پژوهشهاي مرتبط با قسمت دوم فيلم انجام شده است؟ برخی دیگر از کارفرمایان رشتههای مرتبط را مانند ادبیات، علوم سیاسی یا زبان نیز میپذیرند.